Menu
Tablet menu

Joeco BBR1-B

Informacje

Rejestator wielościeżkowy zajmujący 1U w racku 19"

Joeco BBR1-B

Rejestrator BLACKBOX RECORDER w wersji z symetrycznymi wejściami oraz wyjściami daje możliwość przechwycenia sygnału audio z konsolety mikserskiej wyposażonej w symetryczne inserty audio albo symetryczne grupy wyjść.

Joeco BBR1-B

BBR1-B używa niższego rzędu trzech żeńskich 25-pinowych złączy D-type jako symetrycznych wejść. Górny rząd, również trzech żeńskich złączy tego samego typu pełni funkcję symetrycznych wyjść. Urządzenie może używać tych samych profesjonalnych przewodów D-type co niesymetryczna wersja BBR1. Nie wchodzą one jednak w skład zestawu, z powodu zbyt dużej liczby możliwych końcówek (np. TRS ¼ cala, zeńskie XLR, męskie XLR, 25-pinowy D-type, itp.). Przewody te zgodne są ze standardowymi 8-kanałowymi przewodami używanymi przez np. Tascam, Digidesign, Radar oraz innych producentów.

W ten sam sposób, co w BBR1, wejścia BBR1-B są bezpośrednio zapętlone z wyjściami za pomocą wbudowanych przetworników. Utrata zasilania nie ma więc najmniejszego wpływu na nagłośnienie. Wszystkie inne funkcje znane z podstawowej wersji rejestratora pozostają bez zmian.

Symetryczny interfejs urządzenia zbudowany został na najwyższej jakości podzespołach zaprojektowanych specjalnie dla BLACKBOX RECORDER. Dzięki nim brzmienie rejestratora jest w pełni przejrzyste.

Cechy produktu:
BBR1-B działa dokładnie w ten sam sposób co podstawowa wersja rejestratora. Najważniejsza jest zatem prostota obsługi. Jedyną różnicą jest w pełni symetryczny interfejs, który umożliwią połączenie BBR1-B z innymi urządzeniami wyposażonymi w symetryczne wejścia i wyjścia. Na panelu przednim znajdują się wyglądająco znajomo przyciski transportu, w które wyposażone jest każde urządzenie do nagrywania. Dzięki nim wszystkie podstawowe operacje stają się bajecznie proste. Jest to niezwykle ważne, jako że realizator podczas występu powinien przede wszystkim skoncentrować się na dźwięku "na żywo”. Po połączeniu urządzenia ze stołem wszystkie ścieżki są od razu domyślnie są uzbrojone do nagrywania – wystarczy nacisnąć RECORD i zacząć nagrywać. Bułka z masłem!

Kontrolki LED pokazują poziomy każdego sygnału wejściowego, więc od razu możesz się upewnić czy nagrywany przez Ciebie sygnał nie jest na przykład za bardzo wysterowany i na bieżąco wyrównać wzmacniacze mikrofonowe na stole. Mimo iż przy każdym kanale znajdują się tylko 3 diody, ich zróżnicowana jasność sprawia, że stanowią one doskonały wskaźnik wysterowania.

Na głównym ekranie wyświetlany jest czas nagrywania i ilość wolnego miejsca na naszym dysku. Mierniki wyposażone zostały także w tzw. sticky peak, który informuje nas o przesterowaniu sygnału. Jeden rzut oka i od razu będziesz wiedział jak głośne było nagranie i czy nie przesterowałeś jakiś kanałów. A wszystko to odbywa się szybko i sprawnie, bez niepotrzebnego „grzebania" przy urządzeniu i straty czasu, który w przypadku realizatora jest dobrem deficytowym. Urządzenie posiada także gniazdo PS2 do podłączenia klawiatury. Jeśli znajdziesz chwilę, możesz wpisać nazwy ścieżek oraz utworów, co znacznie ułatwi Ci życie i ich identyfikację, gdy będziesz je miksował na swojej stacji.

Ponadto, urządzenie wyposażono w 4 przyciski funkcyjne “Menu/Ok", "Loop", "Mark" oraz "Back" oraz „wirtualny” obrotowy enkoder. Dzięki nim można sterować bardziej zaawansowanymi ustawieniami urządzenia oraz obsługiwać funkcje zapętlania. Dzięki nim możesz zapętlić jakiś kawałek próby nagłośnienia, gdy ustawiasz dźwięk w danej lokalizacji.

Jedną z najważniejszych cech BBR1 to, iż wejścia są domyślnie zapętlone bezpośrednio z wyjściami za pomocą wbudowanych przekaźników we wszystkich trybach oprócz playbacku. W razie utraty zasilania przez BBR wejścia zostaną samoczynnie zwarte z wyjściami, bez żadnego wpływu na nagłośnienie.

Z poziomu menu możemy przewijać listę funkcji i edytować ich parametry. Możemy ustawić częstotliwość próbkowania, uzbroić ścieżki do nagrywania, przełączyć źródło synchronizacji, wpisać nazwy ścieżek i utworów, ustawić poziomy wejściowe i wyjściowe, czy też ustawić punkty zapętlenia.

Producent przewidział także sytuację, w której nagrany materiał może zostać przypadkowo odtworzony podczas występu. Z tego względu domyślnie włączana jest funkcja Playback Lockout, której aktywność sygnalizowana jest dedykowaną kontrolką.

Media

Media

Galeria

Zapytaj o produkt

Imie i nazwisko (*)

Proszę wprowadzić dane.
Adres Email (*)

Proszę wprowadzić poprawny adres email.
Nr tel


Treść wiadomości (*)

Proszę wpisać treść wiadomośćiJoeco logo

Serwis wykorzystuje pliki cookie umieszczane na urządzeniu z którego korzystasz.

Możesz zablokować użycie cookies w ustawieniach przeglądarki.

Zrozumiałem